شرکت‌هایICT از خدمات پارکهای علم و فناوری بهره‌مند می شوند.
یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۲
0 نظر
1903 بازدید

انجمن علمی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران و سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با انعقاد تفاهم نامه ای برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط دانش بنیان، همکاری می کنند. در این تفاهم نامه دو طرف بر هم‌افزایی و همکاری برای توسعه شرکت های دانش بنیان و توسعه فعالیت های پژوهشی و فناوری تاکید کردند.

شرکتهای ICT در پارک های علم و فناوری مستقر می شوند

حبیب الله اصغری دبیر انجمن علمی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران، کمک به رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق بکارگیری مطلوب زیرساخت ها، توانمندی ها و امکانات علمی و تخصصی طرفین را از جمله موضوعات اصلی این تفاهمنامه عنوان کرد.

وی با اشاره به فعالیت چند هزار شرکت تحت عضویت سازمان نظام صنفی رایانه ای و صدها شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در پارک ها و مراکز رشد کشور تاکید کرد: با توجه به اقبال خوب دولت به توسعه فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دانش بنیان، امکان تعامل بیش از پیش با بخش خصوصی در زمینه فناوری اطلاعات فراهم شده است.

رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی گفت: براساس این تفاهم نامه شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی شده از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از خدمات ارائه شده حمایتی پارک ها و مراکز رشد بهره مند می شوند.

وی یادآور شد: بر اساس این تفاهم نامه از این پس شرکت های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتیاطات می توانند به نحو مطلوبی در مراکز رشد جایابی و مستقر شده و از مزایای این مراکز که در قانون پیش بینی شده بهره مند شوند.

اصغری به استفاده مطلوب این شرکت ها در استفاده از خدمات نمایشگاهی منطقه ای و بین المللی اشاره کرد و افزود: این تفاهم نامه همچنین بستر و شرایط لازم را برای معرفی شرکتهای دانش بنیان برای حضور در نمایشگاههای منطقه‌ای و بین المللی فراهم می کند.

بی توجهی دولت قبلی به فناوری اطلاعات و اقتصاد دانش بنیان

در همین حال کاظم آیت اللهی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز با اشاره به تعهدات این سازمان بر اساس این تفاهم نامه توضیح داد: از این پس شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات مستقر در مراکز رشد می توانند از امکانات و تسهیلات سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بهره مند شوند و با شرایط آسان تر به عضویت این سازمان درآیند.

وی با اشاره به بی توجهی دولت قبلی به فناوری اطلاعات و اقتصاد دانش بنیان مورد نظر در این حوزه افزود: فناوری اطلاعات از دستاوردهای اقتصاد دانش بنیان و ابزار اقتصاد دانش بنیان است و با توجه به رشد کسب و کار های مرتبط با فناوری اطلاعات و نقش آن ها در اشتغال و کارآفرینی، افق و آینده روشنی در این زمینه در کشور وجود دارد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از عضویت بیش از 6 هزار شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات در این سازمان خبر داد و گفت: این تفاهم نامه امکان استفاده هر چه بیشتر شرکت های مستقر در مراکز رشد و شرکتهای تحت پوشش این سازمان را در زمینه استفاده از خدمات طرفین تسهیل می کند.

وی با تاکید بر اینکه مسیر توسعه پایدار کشور از فناوری اطلاعات و ارتباطات می گذرد خاطرنشان کرد:‌ هزینه ایجاد اشتغال در صنعت فناوری اطلاعات یک دهم صنایع دیگر است و خوشبختانه با تعامل خوب بخش های دولتی و خصوصی در دولت جدید شرایط برای توسعه اشتغال و کسب و کارهای مرتبط با این صنعت در شرایط کنونی بیش از هر زمانی فراهم شده است.

آیت اللهی تاکید کرد: با اجرای این تفاهم نامه، راه برای اطلاع رسانی هر چه بهتر از تحولات صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات به مراکز رشد و شرکت های مستقر در آنها هموار شد و طرفین می توانند در  پروژه ها و زمینه های مختلف با هم همکاری داشته باشند.

فروشگاه اینترنتی
طراحی سایت
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر